SPOTKANIA Z PSYCHOANALIZĄ

 

Kino nie musi służyć tylko rozrywce, ale może stanowić także prawdziwą intelektualną ucztę. OTwARTe Filmowe Spotkania z Psychoanalizą to cykl projekcji przeznaczony dla wszystkich, którzy pragną zagłębić się w świat filmu, analizować go i odkrywać kolejne ukryte znaczenia. Każde spotkanie zakończone jest dyskusją publiczności i zaproszonych gości (filmoznawców, kulturoznawców, psychoterapeutów), podczas której staramy się poszerzyć horyzonty i spojrzeć na dzieło z nowej perspektywy.

Spotkania odbywają się co ok. dwa miesiące, w niedzielę o 11:00, z wyłączeniem sezonu letniego (lipiec, sierpień, wrzesień).

Partnerami wydarzenia są Ośrodek Psychoterapii i Myśli Psychoanalitycznej oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej.

---

Na koniec roku Filmowe Spotkanie z Psychoanalizą z wyraźnym akcentem. Zapraszamy do obejrzenia niezwykłego i wysmakowanego obrazu Roberta Eggersa "LIGHTHOUSE".

Film zostanie wyświetlony 22 grudnia 2019 r. (niedziela) o 11:00. Po projekcji odbędzie się wspólna dyskusja, którą poprowadzą Michał Mocek – certyfikowany psychoterapeuta psychoanalityczny oraz dr Marcin Jauksz – filmoznawca i literaturoznawca.

Robert Eggers, wizjonerski reżyser arcydzielnego horroru "The Witch", powraca z hipnotyzującą, halucynującą opowieścią o dwóch latarnikach, pracujących na tajemniczej, odległej wyspie w Nowej Anglii w latach dziewięćdziesiątych XIX wieku. Obaj latarnicy mierzą się z samotnością i odosobnieniem podczas wielkiego sztormu, który wydaje się nie mieć końca. Są skazani na walkę z własną silną wolą, potrzebami oraz – przede wszystkim – z tajemniczą siłą, która nad nimi krąży, ale której istnienie może im się tylko wydawać... Film jest przerażającą, pełną tajemnic podróżą w nieznane.

Bilety już w sprzedaży.

Mecenasi

Partnerzy

Sponsorzy