WYDARZENIA

OTwARTe Filmowe Spotkanie z Psychoanalizą

 

Zapraszamy na ostatnie już spotkanie przed wakacjami w ramach cyklu OTwARTe Filmowe Spotkania z Psychoanalizą. Poświęcimy je przejmującemu obrazowi Nadine Labaki KAFARNAUM.

Spotkanie poprowadzą Michał Mocek – certyfikowany psychoterapeuta psychoanalityczny oraz dr hab. Katarzyna Zagórska – adiunkt w Zakładzie Retoryki Instytutu Filologii Polskiej UAM. Pokaz filmu wraz z dyskusją odbędzie się 28 kwietnia 2019 r. (niedziela) o 11:00.

"Wściekły, zrodzony z poczucia bezsilności, nagrodzony w Cannes i nominowany do Oscara film Libanki Nadine Labaki nosi znamiona plakatu politycznego, a jednocześnie jest tak delikatny i poruszający, że trudno zapanować nad emocjami po jego obejrzeniu. Historia osnuta jest wokół losu 12-letniego chłopca, który po ucieczce z rodzinnego domu odbywa odyseję po bejruckich slumsach" (za:polityka.pl)

"Labaki nakręciła film o miłości. Miłości czystej. Miłości dziecięcej. Kafarnaum jest biblijną krainą, w której nauczał Jezus. Tak zaczyna się jego tułaczka, w której towarzyszy mu poznany na szlaku roczny chłopiec" (za: wpolityce)

Partnerami spotkania są Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej i Ośrodek Psychoterapii i Myśli Psychoanaliycznej.

Mecenasi

Partnerzy

Sponsorzy